SCADA Sistemi

Elektrik ve doğal gaz sistemimizin İzlenebilmesi ve uzaktan erişimi sağlayabilmek üzere bölgemize bir otomasyon ağı kurularak sistemin tam olarak kontrolü sağlanmıştır. SCADA sistemimizle tüm elektrik ve doğal gaz arızalarımız anlık olarak tespit edilebilmekte ve zaman geçirilmeden gerekli müdahale yağılabilmektedir.

Doğal Gaz

Üretimin temel enerji kaynaklarından birisi olan doğalgaz tüm tesisatı bitirilmiş ve her türlü istasyonun montajı yapılarak devreye alınmış şekilde 2002 yılından beri kullanıcılarımızın kullanımına sunulmuştur. Doğalgaz sistemimizin kontrolü tamamen otomasyona bağlanmış ve Scada sistemimiz tarafından işletilmektedir. Bölgemizin doğalgaz bağlantısı BOTAŞ ana istasyonundan gerçekleşmiştir. Bölgemizle ile BOTAŞ A.Ş arasında yapılan sözleşmemiz Kesintisiz Tarife üzerinden olduğundan dolayı bölgemizin doğalgaz arzını kesintisiz verilmektedir.

Alt Yapı Hizmetleri

Bursa Serbest Bölgesi kuruluşunda üretim faaliyetlerin üst düzeyde yapılabileceği ve ihracata yönelik üretimin yerinde yapılıp limanlara taşınabileceği bir üretim modeli üssü olarak düşünüldü ve bu üretim üssü kurulurken her türlü teknik ve idari beceriye sahip olan ortaklarımız ve tecrübeli personelimiz sayesinde sanayi için gerekli olan her türlü altyapı projeleri hazırlandı. Bursa Serbest Bölgesine girildiğinde karşınıza eksiksiz bir altyapıya sahip doğru planlamış ve tamamen bitirilmiş hazır iş yeri ve parselleri ile karşılaşacaksınız. Siz istemesiniz bile bizler sizi üretici olmaya yapmış olduğumuz altyapıyla teşvik edeceğiz.

Elektrik

Elektrik sistemiz komple yer altına döşenmiş olup kapalı dağıtım kabinlerimiz bulunmaktadır. Sistemiz 34.5 kV gerilime sahiptir. Dağıtım sistemi tamamen yer altında ve tam emniyetli uzaktan erişebilir en az arıza yapabilecek sistemler halinde kurulmuştur. Parselasyonumuz içinde inşaatını tamamlamak üzere olan firmalarımız istedikleri doğrultusunda enerji müsaadesi verilerek kesintisiz ve sağlıklı enerji temin edilmektedir. Bölgemiz bir sanayi bölgesi olduğundan tarife olarak sanayi tarifesi uygulanmaktadır. Ayrıca elektrik tüketimi bakımından serbest tüketicilik belgesine sahip ilklerdendir.